RichenEurope IR Gücü - 200

Infrared Spectrometer -200

Infrared Spectrometer -200

IR Force 200

Sistem, profesyonellerin ve sağlık sektörü operatörlerinin ihtiyaçlarını hedef alan bir araçtır. Böylece, gastrointestinal cihazın enfeksiyonlarının teşhisinde etkili ve hızlı bir cevap vermeyi garanti etmek için tasarlanmıştır.
Estetik boyutları ve yalın analiz ve raporlama sistemi, kullanıcı için en iyi seçimi temsil eder, maliyetleri aza indirgemiş küçük ve orta rutinler için optimum performansla ilişkili olarak yüksek kalite / fiyat oranını garanti eder.
Cihaz kullanıcı dostu olup, kullanımı için uzman personel gerektirmez.

Dünya nüfusunun yaklaşık %50’si H.pylori ile enfektedir. Enfeksiyon prevalansı coğrafik olarak değişim göstermektedir. Genellikle sosyoekonomik olarak geri kalmış, sanitasyon sorunlarını çözememiş, sağlıklı beslenme olanaklarından yoksun, taşıyıcıların yüksek oranda bulunduğu toplumlarda H.pylori enfeksiyonu sık görülmektedir. Gelişmekte olan ülkelerde çocukluk çağında bu bakteri ile enfekte olunmakta ve seropozitiflik oranları %80’lerin üstüne ulaşmaktadır. Gelişmiş ülkelerde ise oran %40’ların altına inmekte ve çocuklarda daha az karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle, ülkemizde H.pylori enfeksiyonu prevalansı erişkinlerde %80, çocuklarda ise %64 olarak bildirilmektedir .

H.pylori enfeksiyonlarının tanısında kullanılan testler İnvaziv ve Non-invaziv olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Önerilen öncelikle non-invaziv testlerin kullanılmasıdır. Ancak mide mukozasındaki değişiklikler hakkında da bilgi vermesi açısından klinisyenler tarafından biyopsi ve sonrası histopatolajik inceleme yapılması halen sıklıkla tercih edilmektedir.
Eradikasyon tedavisi sonrası hastanın şikayetleri yoksa herhangi bir test yapılmasına gerek yoktur. Ancak bulgular devam ediyorsa veya yeniden başladı ise test önerilir.

Gaytada antijen testi uygulaması kolay ve hızlı sonuç veren bir yöntemdir. Maastricht III kriterlerinin “test and treat” stratejisinde önerilen test olmasına ve üre nefes testi kadar başarılı sonuçlar alınmasına rağmen maalesef yaygın kullanılmamaktadır.

Üreaz Testi:

Endoskopi sırasında alınan antral biyopsi örneklerinde H.pylori’nin salgıladığı bir enzim olan üreaz enziminin gösterilmesi esasına dayanır. Üreaz enziminin varlığında ortamdaki üre amonyak ve bikarbonata parçalanarak, ortamın pH’sını yükseltir ve bu değişim pH indikatörü ile gözlenir. Pozitif sonuçların %90’ı ilk yarım saatte bulunur, kalanlar ise ertesi gün okunur. Bu nedenle hızlı ve pratik bir yöntem olmasından dolayı çok kullanılmaktadır. Duyarlılığı %89-98,
özgüllüğü %93-98 arasındadır.

Açıklama

IR Force 200 , çok yönlülüğün son teknoloji ürünü bir analiz cihazıdır ve kompakt bir hepsi bir arada formatta gelir. Aslında, bu cihaz renkli dokunmatik ekran, IR analiz modülü ve bilgisayar dahili olarak entegre edildiğinden başka aksesuar gerektirmez.

Cihaz, küçültülmüş boyutları sayesinde, bir stüdyo veya laboratuvarda herhangi bir yere yerleştirilebilir ve 13C Üre Nefes Testi’nin birkaç dakika içinde analizine izin veren 2 iş istasyonu okuyucu ünitesiyle yapılandırılabilir.

Uzun yıllardır geliştirilen RICHEN MEDICA SCIENCE grubunun mühendislik deneyimi, bu kızılötesi sistemini her profesyonelin kullanımına sunmuş . Ayrıca, izotopik uyum 12C / 13C’nin ölçümünü uygulayan nefes testi numunelerinin ölçümü için özel entegre sensörler NDIR vermiştir. Bu için işaretlenmiş bir substrat 13C.

Cihaz kurulumu kolaydır ve bakım gerektirmez. Bundan böyle, IR Force 200 yüksek bir doğruluk oranına (<0,3 6% 0 13C) ve sıcaklığı sabit tutan sıcaklığı sabitleyen özel bir entegre termometre ile kontrol edilen özel okuma sistemi ile desteklenen en iyi uygulama kararlılığına sahiptir.

Çünkü, IR Force 200 , entegre bir kalibratöre sahiptir. bu nedenle silindir gerektirmez, bu nedenle alüminyum torbalarda 120 ml’lik nefes testi örnekleri için 2 dakikadan daha az bir okuma sağlar.

Böylece, yazılım kullanıcının tüm işlemlerin ve işlevlerin sürekli izlenmesini sağlar. Sistem otomatik kayıt ve hasta analiz sonuçları prosedürü ile donatılmıştır.

Özellikler

 1. Kompakt ve yerden tasarruf sağlayan sistem
 2. Arkadan aydınlatmalı ekran
 3. Basit ve sezgisel yönetim sistemi
 4. Sıra dışı bakım gerektirmez.
 5. PC bağlantısı için RS232 çıkışı
 6. Hasta verilerinin raporlanması ve saklanması için ek yazılımlar içermektedir.
 7. 12c / 13c’de voltaj değerlendirmesi için otomatik kontrol
 8. Operatörün% 5’inde CO2 ile ekshalasyon yoluyla otomatik kalibrasyon
 9. Dahili mikro yazıcı
 10. İki kanallı örnekleme (süre 0 – süre 30)
 11. 3 dakika içinde yanıt
 12. Termal kağıtta DOB + sonucu (pozitif / negatif) raporlayın
 13. Yazılıma bağlıysa A4 formatında raporlama
 14. Yazılımı istenilen dile çevirebilme
 15. Ekrana 2 basamaklı ondalık basma imkanı
 16. Yoğuşma önleyici çan
 17. 2 basamaklı yazılım bilgisayarına decral ekleme imkanı
 18. PC yazılımında C02 yüzdesini gösterme imkanı
 19. DELTA 0 ve DELTA 30 ekran gösterme imkanı
 20. DELTA 0 ve DELTA 30 PC yazılımlarını görüntüleyebilme
 21. Özel personel gerektirmez
 22. Günlük test yürütme limiti yok
 23. Her testte otomatik hava temizleme
 24. CO2 ve kondensat temizliği için geri filtre
 25. Yoğuşma önleyici çan
 26. Esnek kanül + kapaklı alüminyum torbalar üzerinden okuma (lateks yok)
 27. En yeni nesil kızılötesi okuma sistemi (NDIR)

Özellikler

Sistem fazla yer kapsamadığından dolayı, mobil araç veya sahada kullanılabilir. Dağılmayan modda kızılötesi spektrometre (NDIR)

Üretici ZENGİN TIP BİLİMİ
Çevre, ortam Oda sıcaklığı: 5 ° C ile 4 ° C arası
Yükseklik: <2000 metre denizden yukarıda
Bağıl nem (RH): <% 80

Boyut, ağırlık ve elektrik özellikleri

Yükseklik mm 300
Genişlik mm 400
Derinlik mm 200
Ağırlık (kg 11
besleme l00V. – 240V.AC – 50Hz
Absorbition 0,5 A
Gaz Bütün gazlar analizörde entegre bir pompa ile taşınır.Ayrıca  Bir toz önleyici filtre ve bir C02 filtresi, analizörün aletten gelen herhangi bir türde havanın kirlenmesini engeller.

Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

【 Sosyal Medya 】【 Bize Katılın 】【 Abone ol 】【 Yorum Yapınız】