Haberler

MAKROSEL TIBBİ ÜRÜNLER 2006 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

27.06.2021 Tarihinde üretime alınacak yeni elisa kitlerin piyasaya yerini alacaktır. Yeni testlerimiz aşağıdaki gibidir;

Chicken Newcastle Disease Virus Antigen ELISA kit

Human Amino Acid Racemase Elisa kitleri

Rat Cytokeratin 19 ELISA Kit

Rat Squamous cell Carcinoma Anti-gen ELISA Kit

Human BCL2L11 ELISA Kit

Human Janus Kinase 2 ELISA Kit

Cat Pancreatic Lipase ELISA Kit

PROKAN TAM OTOMATİK KAN SAYIM CİHAZI  ‘’COVID-19’’ İLE NASIL MÜCADELE ETTİ?
Satışını yapmış olduğumuz tam otomatik kan sayım cihazı pandemi döneminde önemli çalışmalar yaptı. Çin diagnostik tarihinde bu başarısıyla cihazımız Dünya üzerinde önemli kazanımlar kazandırdı. Detaylar içim… http://www.prokanmed.com/news/detail/6.html
COVID-19’un neredeyse Küresel Pandemi olduğu bu günde Prokan, tüm arkadaşlarının ilgilenmesini ve kendinizi COVID-19’dan uzak tutmasını diliyor.
COVID-19’un en büyük enfeksiyon ülkesi olan Çin, şimdi 80 binden fazla vakayı onayladı.
Ancak son 3 ayda Çin de bu pandemiyi tedavi etme ve kontrol etme becerisinin en iyisini yaptı. Milyarlarca insan evde izole oldu, tüm sosyal yolları, iş ve çalışmayı askıya aldık … Şimdi iyi haber şu ki, Çin Pandemiyi kontrol ediyor gibi görünüyor.
Bu süre zarfında, Çin Tıbbi Ekipman Birliği tarafından COVID-19’un önlenmesi ve tedavisi için PE serisi Hematoloji önerilmiştir.
COVID-19’un screeing ve yardımcı teşhisi için 200’den fazla hematoloji kurulmuştur.
Çoğu kurulum, COVID-19’un LYM # azalmasına neden olmasına neden olan 5 parçalı PE7100’dür.
İstikrarlı performans ve doğruluk sonucu, doktorlardan iyi geri bildirim almıştır.
Kaynak: http://www.prokanmed.com/news/detail/6.html

PROKAN
  • Firmamız portföyünde bulunan 2 adet cihazımız daha bir projeyi sağlıklı konsültasyonlar yaparak uluslararası derginin makalesinde yer almış oldu. Bilimsel çalışmada emeği geçen bütün hocalarımıza teşekkürler.

https://dergipark.org.tr/tr/download/issue-full-file/52824

Makale konusu : Pelajik ve Bentik Balıklarının Solungaçlarından Saflaştırılan Karbonikanhidraz Aktivitelerinin İrdelenmesi. (Investigation of Purified Carbonic Anhydrase Activity from The Gills of Pelagic and Benthic Fish. )

DİĞER YAYINLARIMIZ

Uluslararası Dergilerde Kit ve Cihaz Yayınlarımız1-) ELSEVİER European Journal of Radiology-European Journal of Radiology 103 (2018) 65–702-) Springer – International Publisher Science- 10.1007/s11010-018-3462-13-) SCIRP – Scientific Research Publishing- Open Journal of Pediatrics, 2018, 8, 221-2374-) Egypt. J. Chem. Environ. Health, 2 (2):265-281 (2016) -On line ISSN: 2536-9164.5-) Int J Health Sci (Qassim). 2019 Sep-Oct; 13(5): 18–21 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6728134/ Human visfatin ELISA kit (cat no. SG-10381, SinoGeneclon biotech Co., Ltd).

https://dergipark.org.tr/tr/download/issue-full-file/52824 E-ISSN: 2548-0006

Journal of Anatolian Environmental and Animal Sciences Cilt /Volume: 5, Sayı / Number: 1, Yıl / Year: 2020 (Anadolu Çevre ve Hayvancılık Bilimleri Dergisi) Üç ayda bir yayımlanır / Published every three monthly.Tam otomatik veriner kan sayım cihazı PROKAN Elisa reader plak cihazı DİATEK7-) Human Vitamin D Receptor (VDR) ELISA Kit (Catalog number: SG-10743, SinoGeneClon Biotech Co., Ltd, China) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7042625/

Yayına geçen ”KAN SAYIM CİHAZI” görseli görmek için tıklayınız…

Yayına geçen ”ELİSA OKUYUCU PLAK” görseli görmek için tıklayınız…

Yayına geçen ” ELİSA KİT” Prospektüsü görseli görmek için tıklayınız…

http://www.tuik.gov.tr/

http://www.sagem.gov.tr/

http://www.titck.gov.tr/

https://www.saglik.gov.tr/

http://saglik.gov.tr/antibiyotikkampanyasi.html

https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/

https://www.who.int/

12 HASTANE DAHA MHRS KAPSAMINDA
Merkezi Hekim Randevu Sistemi, olağanüstü hal kapsamında alınan kararla Sağlık Bakanlığına devredilen 12 eski özel hastane için randevu vermeye başladı.
Haberin Devamı
BİLGİ GÜVENLİĞİ İÇİN PİN KODU UYGULAMASI DEVREYE SOKULDU
Türkiye’nin en büyük ve geniş kapsamlı teknoloji alt yapısına sahip hizmetlerinden olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), bilgi güvenliğini güçlendiren yeni bir uygulama olan PIN kodunu hayata geçirmiştir. PIN kodu uygulaması, kullanıcıların tercihine bağlı olarak verilmektedir.
Haberin Devamı
ÖNCELİKLİ HASTALAR UYGULAMASI
İhtiyaçları önceliğimiz olan 65 yaş üstü, riskli gebe ve engelli vatandaşlarımız için MHRS’de randevu önceliği uygulaması başlatıldı.
Haberin Devamı
AİLE HEKİMİNİZE AYNI GÜN RANDEVU UYGULAMASI BAŞLATILDI
Vatandaşlarımızın aile hekimlerine de randevu imkânı tanıyan Merkezi Hekim Randevu Sistemi bir kolaylık daha başlattı.
Haberin Devamı
SİVİLLEŞEN ASKERİ HASTANELER ARTIK MHRS KAPSAMINDA
Türkiye’nin en büyük asker hastanesi olan Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) ile birlikte tüm askeri hastaneler Kanun Hükmünde Kararname ile “sivil hastane” statüsüne alınarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet vermeye başladı.
Haberin Devamı
MHRS e-DEVLET BULUŞMASI
e-Devlet şifresi olan vatandaşlarımız, MHRS üyeliği bulunmasa bile mhrs.gov.tr adresinden e-Devlet girişiyle de MHRS’nin sunduğu hizmetlerden yararlanabilmektedir.
Haberin Devamı
MHRS Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönerge Yayınlandı
T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) yönergesinde sistemin teknik alt yapısı ve işleyişine dair bazı düzenlemeler yapılan yönergeyi onayladı.
Haberin Devamı

https://www.tarim.gov.tr/

http://www.e-bap.org 

LOGO SON 1