PROKAN TAM OTOMATİK KAN SAYIM CİHAZI  ‘’COVID-19’’ İLE NASIL MÜCADELE EDİYOR?
COVID-19’un neredeyse Küresel Pandemik olduğu bu günde Prokan, tüm arkadaşlarının ilgilenmesini ve kendinizi COVID-19’dan uzak tutmasını diliyor.
COVID-19’un en büyük enfeksiyon ülkesi olan Çin, şimdi 80 binden fazla vakayı onayladı.
Ancak son 3 ayda Çin de bu pandemiyi tedavi etme ve kontrol etme becerisinin en iyisini yaptı. Milyarlarca insan evde izole oldu, tüm sosyal yolları, iş ve çalışmayı askıya aldık … Şimdi iyi haber şu ki, Çin Pandemiyi kontrol ediyor gibi görünüyor.
Bu süre zarfında, Çin Tıbbi Ekipman Birliği tarafından COVID-19’un önlenmesi ve tedavisi için PE serisi Hematoloji önerilmiştir.
COVID-19’un screeing ve yardımcı teşhisi için 200’den fazla hematoloji kurulmuştur.
Çoğu kurulum, COVID-19’un LYM # azalmasına neden olmasına neden olan 5 parçalı PE7100’dür.
İstikrarlı performans ve doğruluk sonucu, doktorlardan iyi geri bildirim almıştır.
Kaynak: http://www.prokanmed.com/news/detail/6.html
  • Firmamız portföyünde bulunan 2 adet cihazımız daha bir projeyi sağlıklı konsültasyonlar yaparak uluslararası derginin makalesinde yer almış oldu. Bilimsel çalışmada emeği geçen bütün hocalarımıza teşekkürler.

https://dergipark.org.tr/tr/download/issue-full-file/52824

Makale konusu : Pelajik ve Bentik Balıklarının Solungaçlarından Saflaştırılan Karbonikanhidraz Aktivitelerinin İrdelenmesi. (Investigation of Purified Carbonic Anhydrase Activity from The Gills of Pelagic and Benthic Fish. )

DİĞER YAYINLARIMIZ

Uluslararası Dergilerde Kit ve Cihaz Yayınlarımız1-) ELSEVİER European Journal of Radiology-European Journal of Radiology 103 (2018) 65–702-) Springer – International Publisher Science- 10.1007/s11010-018-3462-13-) SCIRP – Scientific Research Publishing- Open Journal of Pediatrics, 2018, 8, 221-2374-) Egypt. J. Chem. Environ. Health, 2 (2):265-281 (2016) -On line ISSN: 2536-9164.5-) Int J Health Sci (Qassim). 2019 Sep-Oct; 13(5): 18–21 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6728134/ Human visfatin ELISA kit (cat no. SG-10381, SinoGeneclon biotech Co., Ltd).

https://dergipark.org.tr/tr/download/issue-full-file/52824 E-ISSN: 2548-0006

Journal of Anatolian Environmental and Animal Sciences Cilt /Volume: 5, Sayı / Number: 1, Yıl / Year: 2020 (Anadolu Çevre ve Hayvancılık Bilimleri Dergisi) Üç ayda bir yayımlanır / Published every three monthly.Tam otomatik veriner kan sayım cihazı PROKAN Elisa reader plak cihazı DİATEK7-) Human Vitamin D Receptor (VDR) ELISA Kit (Catalog number: SG-10743, SinoGeneClon Biotech Co., Ltd, China) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7042625/

Yayına geçen ”KAN SAYIM CİHAZI” görseli görmek için tıklayınız…

Yayına geçen ”ELİSA OKUYUCU PLAK” görseli görmek için tıklayınız…

Yayına geçen ” ELİSA KİT” Prospektüsü görseli görmek için tıklayınız…

http://www.tuik.gov.tr/

http://www.sagem.gov.tr/

http://www.tuseb.gov.tr/index.php

http://www.titck.gov.tr/

https://www.saglik.gov.tr/

http://saglik.gov.tr/antibiyotikkampanyasi.html

https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/

12 HASTANE DAHA MHRS KAPSAMINDA
Merkezi Hekim Randevu Sistemi, olağanüstü hal kapsamında alınan kararla Sağlık Bakanlığına devredilen 12 eski özel hastane için randevu vermeye başladı.
BİLGİ GÜVENLİĞİ İÇİN PİN KODU UYGULAMASI DEVREYE SOKULDU
Türkiye’nin en büyük ve geniş kapsamlı teknoloji alt yapısına sahip hizmetlerinden olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), bilgi güvenliğini güçlendiren yeni bir uygulama olan PIN kodunu hayata geçirmiştir. PIN kodu uygulaması, kullanıcıların tercihine bağlı olarak verilmektedir.
ÖNCELİKLİ HASTALAR UYGULAMASI
İhtiyaçları önceliğimiz olan 65 yaş üstü, riskli gebe ve engelli vatandaşlarımız için MHRS’de randevu önceliği uygulaması başlatıldı.
AİLE HEKİMİNİZE AYNI GÜN RANDEVU UYGULAMASI BAŞLATILDI
Vatandaşlarımızın aile hekimlerine de randevu imkânı tanıyan Merkezi Hekim Randevu Sistemi bir kolaylık daha başlattı.
SİVİLLEŞEN ASKERİ HASTANELER ARTIK MHRS KAPSAMINDA
Türkiye’nin en büyük asker hastanesi olan Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) ile birlikte tüm askeri hastaneler Kanun Hükmünde Kararname ile “sivil hastane” statüsüne alınarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet vermeye başladı.
MHRS e-DEVLET BULUŞMASI
e-Devlet şifresi olan vatandaşlarımız, MHRS üyeliği bulunmasa bile mhrs.gov.tr adresinden e-Devlet girişiyle de MHRS’nin sunduğu hizmetlerden yararlanabilmektedir.
MHRS Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönerge Yayınlandı
T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) yönergesinde sistemin teknik alt yapısı ve işleyişine dair bazı düzenlemeler yapılan yönergeyi onayladı.

https://www.tarim.gov.tr/

http://www.e-bap.org