Turkish English French German
Kan Gazı Cihazları

Kan Gazı Cihazları

Taşınabilir Kan Gazları ve Elektrolit Cihazı

Epoc Analiz cihazı ile kandaki pH, pCO2(Kısmi CO2 basıncı) , pO2(Kısmi O2 basıncı) , Na+, K+, Ca++, Glukoz, Laktat, hematokrit değerlerine bakabildiğiniz gibi cihaz cTCO2(Toplam CO2), cHCO3-(Toplam bikarbonat konsantrasyonu), BE(ecf)(Base Excess of Extracellular Fluid /EkstraselülerBaz fazlalığı, BE(b)(Base Excess of Blood), cSO2 (Oksijen doygunluğu (saturasyonu), cHgb değerlerini de kendisi hesaplamaktadır.
Epoc akıllı kart teknolojisi kullanarak yanınızda dolaştırabileceğiniz kablosuz çalışan ve hasta başında analiz yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Sonuçlar sadece 30 saniyede okunmaktadır. Bu teknoloji ile laboratuvar sonuçlarını bekleyerek vakit kaybetmeden daha hızlı ve daha doğru tedavi yapılabilecektir.
Her test için 1 kart kullanılmaktadır. Epoc test kartları üzerinde birçok bio sensör, kalibrasyon solüsyonları ve diğer solüsyonlar bulunmaktadır.
Analiz cihazlarında cihazın doğru ölçüm yapıp yapmadığı, yani güvenilirlik en önemli problemdir. Bunun için de düzenli yapılan kalibrasyon şarttır. Epoc her testin başında kalibrasyon yapmaktadır. Cihaz kalibrasyon ve termal sensörleri analiz öncesi kontrollerini yapar. Daha sonra elektrokimyasal analiz ve kalite kontrol sinyalleri değerlendirilip dedektörler tarafından kanın değerleri okunur . Böylece kullanıcı, cihazın yanlış değer okumamasını garanti etmesi yanında kalibrasyon solüsyonlarının maliyetinden de korunmuş olur.
Kart üzerinde bulanan biyosensörler, üzerinden geçen kana ait değerleri doğru ve tam olarak okuyabilmektedir. Bu nedenle sonuçlar en az klasik laboratuvar cihazları kadar doğru okunmaktadır. İstenirse sonuçlar mobil bilgisayara aktarılabilir. Daha az zamanda daha az girdi ile daha doğru sonuçlar elede edebilirsiniz.
Test kartlarının buzdolabında saklanmasına gerek yoktur, aracınızda taşıyabilirsiniz.100 mikrolitre kan örneği test için yeterlidir. Diğer analiz cihazlarında analiz öncesi yapılması gereken işlemler bulunmaktadır. Epoc’da bu işlemler olmadığından bu işlemlerin hatalı yapılmasından kaynaklanan yanlış okumalardan da kullanıcı korunmuş olmaktadır.
Cihaz her an kullanıma hazırdır. Ayrıca istenirse hastanın kimlik numarası barkod okuyucu tarafından okunup otomatik cihaza giriş yapılabilmektedir.
Pet hastanelerinde networke kablosuz şekilde bağlanıp sonuçları merkeze gönderebilirsiniz. LIS/HIS sistemine uyumluluk sağlar.
Epocal firması Dr. İmants Lauks tarafından kurulmuştur. Dr. İmants Lauks, dünyanın ilk ticari biyoçipini geliştiren bilim adamıdır. Ve biyoçipin klinik analiz amaçlı kullanımını sağlayan kişidir. Bu yüzden kendisi biyoçipler ve katı fazlı analiz cihazlarının dünyada mucidi olarak kabul edilmektedir.

  • Filtre
  • Arama

Urun Bulunamadi...